سقف کاذب

سقف کاذب چیست و چرا در دکوراسیون داخلی اهمیت دارد؟

این سؤالی است که بسیاری از افرادی که به تازگی نام سقف کاذب را شنیده‌اند از ما می‌پرسند. در دنیای امروزه که تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است، متریال های مختلفی در دکوراسیون‌های داخلی جای بازکرده‌اند تا علاوه بر زیبایی داخلی فضا، نقش مهمی در کیفیت سازندگی داشته باشند. سقف کاذب نیز از آن دسته مواردی است که در دکوراسیون‌های داخلی ساختمان‌های جدید، به چشم می‌خورد. ساختمان‌های قدیمی نیز می‌توانند برای بازسازی، از سقف کاذب استفاده کنند.

نکته مهمی که در مورد سقف کاذب وجود دارد این است که در ترکیب با سایر اجزای دکوراتیو مانند دیوارپوش سه بعدی و تایل سقفی UPVC نمایی بسیار جذاب و مدرن بوجود می آورند و یکی در دکوراسیون داخلی منازل و فضاهای اداری و تجاری استفاده زیادی دارند.

سقف‌ کاذب از چه موادی ساخته می‌شود؟

سقف‌های کاذب با متریال های گوناگون ساخته می‌شوند. برخی از آن‌ها از چوب، گچ و برخی دیگر از شیشه و پی‌وی‌سی و حتی انواع فلزات رنگی ساخته می‌شوند. استفاده از بهترین متریال ها برای سقف کاذب، کاری است که ما به‌صورت حرفه‌ای انجام می‌دهیم و سقف‌هایی با تنوع رنگی و با کیفیت به مشتریان ارائه می‌دهیم.

سقف کاذب

چرا از سقف‌های کاذب استفاده کنیم؟

 • زیبایی داخلی

  یکی از مهم‌ترین مواردی که استفاده از سقف‌های کاذب را محبوب کرده است، زیبایی بی‌نظیری است که این سقف‌ها به خانه‌ها می‌بخشند. استفاده از سقف کاذب این امکان را فراهم می‌کند تا نورپردازی ویژه‌ای در محیط به وجود آید و ظاهری زیبا به فضای داخلی بخشیده شود. برخی از سقف‌های کاذب، طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی دارند که ازاین‌جهت نیز، می‌توانند زیبایی بخش فضا باشند. شما می‌توانید رنگ تایل ها را خودتان انتخاب کنید و با دکوراسیون خانه خود، هارمونی ایجاد کنید. استفاده از سقف کاذب، تأثیر چشمگیری در زیبایی داخلی فضا ایجاد می‌کند و محیطی مدرن به وجود می‌آورد.

 • پوشش تأسیسات ساختمانی

  سقف کاذب نه ‌تنها زیبایی را به نمای داخلی خانه‌ها می‌بخشد بلکه پوشش مناسبی برای مخفی کردن تأسیسات ساختمانی است. سقف کاذب را همچون پوست انسان در نظر بگیرید که رگ‌ها و اندام‌های داخلی را می‌پوشاند و زیبایی را به انسان می‌بخشد. سقف کاذب هم لوله‌ها و سیم‌کشی‌های داخلی ساختمان را می‌پوشاند و از آن مهم‌تر، تعمیرات تأسیسات ساختمانی را ساده‌تر می‌کند. اگر به این موضوع فکر می‌کنید که سقف‌های گچی قدیمی هم تأسیسات ساختمانی را می‌پوشاندند و باوجود سقف‌های کاذب، تغییراتی در این موضوع به وجود نیامده است بهتر است کمی صبر کنید و پاسخ این سؤال را دریابید.

  اگر سقف کاذب داشته باشید، درصورتی‌که هر کدام از تأسیسات مخفی شده، با مشکل مواجه شود، به راحتی می‌توانید به تجهیزات پشت سقف کاذب دسترسی پیدا کرد اما اگر بخواهید تأسیسات درون سقف‌های گچی را تعمیر کنید، باید سقف را بشکافید و از بین ببرید. در ضمن، بسیاری از تجهیزات ساختمانی همچون لوله‌های آب سقفی و آتش خاموش کن های سقفی، با کمک سقف کاذب، توانسته‌اند به خانه‌ها راه یابند.
 • عایق دما و صدا

  سقف‌های کاذب به عنوان عایقی برای دما و صدا عمل می‌کنند. جلوگیری از اتلاف انرژی و حفظ دمای داخلی خانه، بخش کوچکی از مزایای سقف کاذب است. حفظ دمای محیط و کاهش اتلاف انرژی، نقش مهمی در کاهش هزینه‌های شما نیز خواهد داشت. سقف کاذب همچنین از عبور صدا جلوگیری کرده و نقش مهمی در ایجاد آرامش منازل و فضاهای اداری و تجاری ایفا می کند.

 • ماندگاری طولانی

  سقف‌های کاذب، عمر بالایی دارند و در برابر عوامل محیطی بسیار مقاوم‌اند. رطوبت و تغییرات دمایی روی آن‌ها تأثیر نمی‌گذارد و در برابر مواد شیمیایی تا حد زیادی مقاوم‌اند. ازاین‌رو سقف‌های کاذب در صنعت دکوراسیون داخلی جایگاه ویژه‌ای پیداکرده‌اند و بخش مهمی از این صنعت را به خود اختصاص داده‌اند.

  همچنین تعویض آنها بسیار راحت و کم هزینه است. در صورتیکه که یک یا چند تایل آسیب ببیند به راحتی و با هزینه بسیار پایین می توان آنها را تعویض کد و از نظر اقتصادی بسیار به صرفه هستند.
 • قیمت مناسب

  سقف کاذب نسبت به مزایایی که دارد، قیمت به‌صرفه ای دارد. با نصب سقف کاذب علاوه بر این که زیبایی را به خانه می‌آورید، کاهش اتلاف انرژی دارید و امنیت خود را تامین می‌کنید. در مواردی که زلزله‌های شدید رخ می‌دهد، سقف‌های کاذب می‌توانند تا بخش زیادی از آسیب رسیدن به افراد پیشگیری کنند. این سقف‌ها سبک‌تر از سقف‌های قدیمی بوده و مانع از آسیب‌های جدی به افراد خواهند شد. قیمت سقف کاذب نسبت به سایر سقف ها و متریال ها بسیار ارزان و به صرفه است.

نکاتی در مورد سقف کاذب