مزایای استفاده از دیوارپوش سه بعدی

دیوارپوش سه بعدی که چند سالی است در دکوراسیون های داخلی جای باز کرده است، جایگزین مناسبی برای کاغذ دیواری و رنگ محسوب می‌شود. دیوارپوش های سه بعدی با طرح‌های متنوعی که دارند، فضایی شیک و بی‌نظیر خلق می‌کنند. تنوع دیوارپوش های سه بعدی بسیار است و شما می‌توانید حداقل 50 طرح از دیوارپوش سه بعدی را ببینید و با سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. اکثر دیوارپوش های سه بعدی در نمای داخلی خانه و مراکز اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند اما گاهی از برخی دیوارپوش ها برای نمای خارجی ساختمان‌ها هم استفاده می‌شود. با مزایای استفاده از دیوارپوش سه بعدی آشنا شوید.

جایگزین مناسب رنگ

همان‌طور که گفتیم دیوارپوش های سه بعدی جایگزین مناسبی برای رنگ هستند. البته این بدین معنا نیست که استفاده از رنگ در نمای داخلی مناسب نیست. هرکدام از روش‌ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. با این حال استفاده از دیوارپوش ها به جای رنگ علاوه بر این که مقرون‌به‌صرفه است، ریخت‌وپاش هم ندارد. زمانی که می‌خواهید یک دیوار را رنگ کنید باید وسایل آن بخش تخلیه شود تا هنگام رنگ آمیزی، وسایل تخریب نشود. از طرفی قبل از رنگ زدن باید ترک‌های دیوار و پریدگی‌های گچی هم ترمیم شود و به‌اصطلاح زیرسازی انجام شود. درصورتی‌که با استفاده از دیوارپوش سه بعدی علاوه بر اینکه نیازی به جابجایی وسایل ندارید و گردوخاکی ایجاد نمی‌شود، می‌توانید بخش‌هایی از دیوار که آسیب‌دیده‌اند را بپوشانید. این نکته هم فراموش نکنید که رنگ دوام و ماندگاری بالایی ندارد و باید هر سه سال یک‌بار مجدداً دیوارها رنگ شوند.

جایگزین مناسب کاغذ دیواری

از دیگر مزایای استفاده از دیوارپوش سه بعدی باید به جایگزینی مناسب آن به جای کاغذ دیواری اشاره‌کنیم. کاغذ دیواری جایگزین مناسبی برای رنگ است اما با وجود دیوارپوش های سه بعدی، نقش آن کمرنگ‌تر شده است. کاغذ دیواری نمی‌تواند آسیب‌دیدگی‌های دیوار را به‌خوبی مخفی کند و از طرفی بعد از مدتی کثیف می‌شود. کاغذ دیواری در مقابل رطوبت حساس است و در برابر خراشیدگی مقاوم نیست.

قابلیت حمل و جابجایی

برخی از دیوارپوش های سه بعدی را می‌توانید جابجا کنید و هر زمان که خواستید، بخش دیگری از خانه را با دیوارپوش تزئین کنید. حتی می‌توانید در جابجایی منزل خود، دیوارپوش های خود را به منزل جدید انتقال دهید. دیوارپوش های سه بعدی در برابر مواد شیمیایی و رطوبت مقاوم‌اند و طول عمر بالایی دارند. همچنین ترکیب دیوارپوش سه بعدی با تایل سقفی فضایی بسیار مدرن و زیبا ایجاد می کند.

سرعت در نصب آن‌ها

یکی دیگر از مزایای استفاده از دیوارپوش سه بعدی سرعت بالای آن در نصب است. دیوارپوش ها که از متریال های گوناگونی همچون پی‌وی‌سی و چرم و الیاف ساخته می‌شوند، وزن سبکی دارند. این دیوارپوش های سه بعدی قابل‌حمل‌اند و به سرعت و بدون ایجاد به‌هم‌ریختگی در خانه، قابلیت نصب دارند. با استفاده از دیوارپوش سه بعدی در کمترین زمان، تفاوت در خانه خود ایجاد خواهید کرد.

مخفی کردن تجهیزات ساختمانی و سیم‌کشی

مشکل بسیاری از خانه‌ها و اداره‌ها، وجود سیم‌های نامرتب و لوله‌کشی‌هایی است که فضا را نازیبا کرده‌اند. دیوارپوش های سه بعدی، این امکان را فراهم می‌کنند تا هر آن چه که فضای شما را نازیبا می‌کند، در پشت آن مخفی شود. سیم‌کشی و لوله‌کشی‌های ساختمانی می‌توانند در پشت دیوارپوش های سه بعدی پنهان شوند و فضای نامرتب را به فضایی زیبا و دل‌انگیز تبدیل کنند.

دیوارپوش سه بعدی

قابلیت رنگ‌آمیزی

دیوارپوش سه بعدی از آن دسته تزئیناتی است که می‌توانید روی آن، پتینه کاری و رنگ‌آمیزی هم انجام دهید. درواقع این دیوارپوش ها به شما امکان خلق فضایی جدیدتر و متنوع‌تر را می‌دهند. این مورد یکی از مزایای استفاده از دیوارپوش سه بعدی است که می‌توانید هنگام سفارش آن، رنگ موردنظر را انتخاب کنید.

عایق صدا

دیوارپوش های سه بعدی عایق صدا هستند و تا حد زیادی از صداها می‌کاهند. در سالن‌های کنفرانس تمام دیوارها باید از دیوارپوش های سه بعدی استفاده شود تا دیوارها به طور کامل عایق صدا شوند. در خانه‌ها نیز می‌توانید دیوار پشت تلویزیون را دیوارپوش سه بعدی کنید تا صدای تلویزیون همسایگان را اذیت نکند.